برای بسته بندی مواد غذایی مانند سالاد فصل که دارای عمر کوتاه هستند از دستگاهی استفاده می شود که هنگام بسته بندی علاوه بر غیر قابل نفوذ نمودن هوا به داخل بسته ، مقداری از هوای درون بسته خارج می شود که این دستگاه، دستگاه وکیوم نام دارد. اما در روش بسته بندی به اصطلاح اتمسفر ، بعد از خروج هوای درون بسته ، گازی داخل بسته بندی می شود که مخلوطی از گاز های نیتروژن ، دی اکسید کربن و اکسیژن با نسبت های مخصوص آن محصول می باشد.
سالاد کاهو یا به اصطلاح سالاد فصل غذایی زنده است و تا زمان مصرف دارای تنفس می باشد ، به همین دلیل از لحاظ ماندگاری بسیار حساس و لطیف است. لذا نیازمند بسته بندی وکیوم با اصطلاح اتمسفر می باشد. سالاد فصل یکی از سالاد های پرطرفدار است که همراه با غذا مصرف می شود که امروزه بصورت بسته بندی توسط واحد های تولید مواد غذایی عرضه می شود که باید دارای مجوز های لازم وم سخت گیرانه از وزارت صنعت و معدن و وزارت بهداشت باشند.
چناتچه هنگام بسته بندی سالاد فصل از وکیوم و اصططلاح اتمسفر استفاده نشود ، سالاد به سرعت فاسد خواهد شد. کاهو قهوه ای رنگ می شود و هویج و خیار نیز تغییر شکل می دهند و با اکسیژن موجود در داخل بسته واکنش داده و تولید گاز متان می کنند.
دستگاه وکیوم با ظرفیت های مختلف تولید می شوند و بیشتر در بسته بندی مواد غذایی کاربرد دارند.این دستگاه ها به صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تولید می شود.
دستگاه نیمه اتوماتیک پس از وکیوم و چسباندن فیلم به لبه های کناری متوقف می شود و ظرف ها بصورت دستی از دستگاه خارج می شوند. . روش کاری دستگاه اتوماتیک متفاوت است به صورتی که ظرف ها توسط نوار نقاله به داخل دستگاه برده می شود و پس از وکیوم و تزریق گاز به داخل ظرف و نهایتا چسباندن فیلم به لبه ظرف ، ظرف ها به صورت اتوماتیک از دستگاه به روی نوار نقاله برده می شود.
شرکت تامارا با بهره گیری از دستگاه های تمام اتوماتیک و تجربه نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده 5 سال متوالی به عنوان واحد نمونه تولیدی از سوی وزارت بهداشت و وزارت جهاد کشاورزی انتخاب شده است و مفتخر است سالاد فصل بهداشتی بسته بندی شده را در انواع:

- سالاد تک نفره
- سالاد تک نفره جاثمین
- سالاد تک نفره ممتاز
- سالاد سس دار
- و سالاد ویژه
به بازار عرضه کند.